DW-19-12-G-T-430
Part Number:
DW-19-12-G-T-430
Description:
CONN HDR 57POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.490" (12.446mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
57
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)