DW-15-12-L-D-209-004
Part Number:
DW-15-12-L-D-209-004
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.701" (17.805mm)
Length - Stack Height :
0.209" (5.309mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)