DW-17-11-G-T-476
Part Number:
DW-17-11-G-T-476
Description:
CONN HDR 51POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.344" (8.738mm)
Length - Stack Height :
0.476" (12.090mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
51
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)