DW-14-10-F-D-597
Part Number:
DW-14-10-F-D-597
Description:
CONN HDR 28POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.123" (3.124mm)
Length - Stack Height :
0.597" (15.164mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
28
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)