DW-22-10-T-T-397
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
DW-22-10-T-T-397
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 66POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.323" (8.204mm)
Length - Stack Height :
0.397" (10.084mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
66
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)