DW-25-14-L-T-1020
Part Number:
DW-25-14-L-T-1020
Description:
CONN HDR 75POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height :
1.020" (25.908mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
75
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)