DW-15-09-L-T-218
Part Number:
DW-15-09-L-T-218
Description:
CONN HDR 45POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.402" (10.211mm)
Length - Stack Height :
0.218" (5.537mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
45
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)