DW-32-13-F-D-275
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
DW-32-13-F-D-275
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 64POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.845" (21.463mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
64
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)