DW-32-13-T-T-709
Part Number:
DW-32-13-T-T-709
Description:
CONN HDR 96POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.411" (10.439mm)
Length - Stack Height :
0.709" (18.009mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
96
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)