DW-32-14-F-D-762-LL
Part Number:
DW-32-14-F-D-762-LL
Description:
CONN HDR 64POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.558" (14.173mm)
Length - Stack Height :
0.762" (19.355mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
64
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)