DW-36-20-T-S-776
Part Number:
DW-36-20-T-S-776
Description:
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.244" (6.198mm)
Length - Stack Height :
0.776" (19.710mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
36
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)