DW-20-14-T-T-1320
Part Number:
DW-20-14-T-T-1320
Description:
CONN HDR 60POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
Length - Stack Height :
1.320" (33.528mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
60
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)