DWM-09-51-G-S-248
Part Number:
DWM-09-51-G-S-248
Description:
CONN HDR 9POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.410" (10.414mm)
Length - Post (Mating) :
0.042" (1.067mm)
Length - Stack Height :
0.248" (6.300mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
9
Pitch :
0.050" (1.27mm)