DWM-11-57-G-S-204-006
Part Number:
DWM-11-57-G-S-204-006
Description:
CONN HDR 11POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.650" (16.510mm)
Length - Post (Mating) :
0.326" (8.280mm)
Length - Stack Height :
0.204" (5.182mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
11
Pitch :
0.050" (1.27mm)