DW-50-14-T-S-1128
Part Number:
DW-50-14-T-S-1128
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.192" (4.877mm)
Length - Stack Height :
1.128" (28.651mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
50
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)