DW-50-14-T-S-1220
Part Number:
DW-50-14-T-S-1220
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H TIN
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
1.220" (30.988mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)