DWM-19-54-S-S-393
Part Number:
DWM-19-54-S-S-393
Description:
CONN HDR 19POS 0.05 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating) :
0.042" (1.067mm)
Length - Stack Height :
0.393" (9.982mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
19
Pitch :
0.050" (1.27mm)