DWM-20-57-G-S-504
Part Number:
DWM-20-57-G-S-504
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.650" (16.510mm)
Length - Post (Mating) :
0.026" (0.660mm)
Length - Stack Height :
0.504" (12.802mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
20
Pitch :
0.050" (1.27mm)