HDWM-05-60-S-S-602
Part Number:
HDWM-05-60-S-S-602
Description:
CONN HDR 5POS 0.05 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.825" (20.955mm)
Length - Post (Mating) :
0.103" (2.616mm)
Length - Stack Height :
0.602" (15.291mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)