HDWM-08-60-S-S-546
Part Number:
HDWM-08-60-S-S-546
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.825" (20.955mm)
Length - Post (Mating) :
0.159" (4.039mm)
Length - Stack Height :
0.546" (13.868mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)