HDWM-13-59-G-D-633
Part Number:
HDWM-13-59-G-D-633
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.755" (19.177mm)
Length - Post (Mating) :
0.002" (0.051mm)
Length - Stack Height :
0.633" (16.078mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
26
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)