HDWM-11-61-G-D-472
Part Number:
HDWM-11-61-G-D-472
Description:
CONN HDR 22POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.050" (26.670mm)
Length - Post (Mating) :
0.458" (11.633mm)
Length - Stack Height :
0.472" (11.989mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
22
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)