DW-50-19-F-D-202
Part Number:
DW-50-19-F-D-202
Description:
CONN HDR 100POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
1.018" (25.857mm)
Length - Stack Height :
0.202" (5.131mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
100
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)