EW-15-14-F-D-230
Part Number:
EW-15-14-F-D-230
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.870" (22.098mm)
Length - Stack Height :
0.230" (5.842mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)