EW-15-19-F-D-924
Part Number:
EW-15-19-F-D-924
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.076" (1.930mm)
Length - Stack Height :
0.924" (23.470mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)