HDWM-37-59-S-S-250-SM
Part Number:
HDWM-37-59-S-S-250-SM
Description:
CONN HDR 37POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.715" (18.161mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
37
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)