DWM-32-61-G-S-335
Part Number:
DWM-32-61-G-S-335
Description:
CONN HDR 32POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.050" (26.670mm)
Length - Post (Mating) :
0.595" (15.113mm)
Length - Stack Height :
0.335" (8.509mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
32
Pitch :
0.050" (1.27mm)