EW-03-19-G-S-394
Part Number:
EW-03-19-G-S-394
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.606" (15.392mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)