EW-12-14-G-S-1066
Part Number:
EW-12-14-G-S-1066
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.034" (0.864mm)
Length - Stack Height :
1.066" (27.076mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)