DWM-47-56-G-S-250
Part Number:
DWM-47-56-G-S-250
Description:
CONN HDR 47POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.625" (15.875mm)
Length - Post (Mating) :
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)