EW-12-12-G-D-661
Part Number:
EW-12-12-G-D-661
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.039" (0.991mm)
Length - Stack Height :
0.661" (16.789mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)