EW-15-09-G-D-393
Part Number:
EW-15-09-G-D-393
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.007" (0.178mm)
Length - Stack Height :
0.393" (9.982mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)