FW-05-04-G-D-521-185
Part Number:
FW-05-04-G-D-521-185
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.796" (20.218mm)
Length - Post (Mating) :
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height :
0.521" (13.233mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)