FW-05-04-H-D-439-186
Part Number:
FW-05-04-H-D-439-186
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.715" (18.161mm)
Length - Post (Mating) :
0.186" (4.724mm)
Length - Stack Height :
0.439" (11.151mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)