FW-03-02-G-D-442-080
Part Number:
FW-03-02-G-D-442-080
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.597" (15.164mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.442" (11.227mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)