FW-06-02-G-D-200-068
Part Number:
FW-06-02-G-D-200-068
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.343" (8.712mm)
Length - Post (Mating) :
0.068" (1.727mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)