EW-01-11-T-S-520
Part Number:
EW-01-11-T-S-520
Description:
CONN HDR 1POS STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.520" (13.208mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)