FW-02-01-G-D-200-065
Part Number:
FW-02-01-G-D-200-065
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.310" (7.874mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)