FW-02-01-G-D-250-250
Part Number:
FW-02-01-G-D-250-250
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.545" (13.843mm)
Length - Post (Mating) :
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)