FW-02-01-G-D-425-100
Part Number:
FW-02-01-G-D-425-100
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.570" (14.478mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.425" (10.800mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)