FW-04-03-G-D-204-065
Part Number:
FW-04-03-G-D-204-065
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.269" (6.833mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.204" (5.182mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)