FW-02-01-L-D-300-280
Part Number:
FW-02-01-L-D-300-280
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.625" (15.875mm)
Length - Post (Mating) :
0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)