FW-08-05-G-D-287-120
Part Number:
FW-08-05-G-D-287-120
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.407" (10.338mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.287" (7.290mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)