FW-08-05-G-D-378-085
Part Number:
FW-08-05-G-D-378-085
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.463" (11.760mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.378" (9.600mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)