FW-05-03-G-D-217-102
Part Number:
FW-05-03-G-D-217-102
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.319" (8.103mm)
Length - Post (Mating) :
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height :
0.217" (5.512mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)