FW-09-02-G-D-211-068
Part Number:
FW-09-02-G-D-211-068
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.354" (8.992mm)
Length - Post (Mating) :
0.068" (1.727mm)
Length - Stack Height :
0.211" (5.359mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)