FW-07-04-L-D-102-180
Part Number:
FW-07-04-L-D-102-180
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.372" (9.449mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.102" (2.591mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)