FW-10-02-L-D-261-075
Part Number:
FW-10-02-L-D-261-075
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.411" (10.439mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.261" (6.629mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)