FW-10-02-L-D-290-138
Part Number:
FW-10-02-L-D-290-138
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.503" (12.776mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.290" (7.366mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)