FW-05-05-L-D-400-266
Part Number:
FW-05-05-L-D-400-266
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.666" (16.916mm)
Length - Post (Mating) :
0.266" (6.756mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)